Powrót do: Aktualności

Relacja z udziału w Komisji w dniu 30 sierpnia 2011 r

Relacja z udziału w Komisji w dniu 30 sierpnia 2011r. członka Zarządu Osiedla Tadeusza Szteca

admin, pt., 02/09/2011 - 18:38

W dniu 30 sierpnia 2011r byłem w Urzędzie Gminy Michałowice na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej z następującym porządkiem posiedzenia:
 1.Sprawy porządkowe.
 2.Opinia Komisji dotycząca projektów uchwał w sprawie:
 1) Dokonania zmian w Uchwale Budżetowej Gminy Michałowice Nr IV/20/2011,
 2) Zmieniająca uchwał nr XXIII/164/2008 Rady Gminy Michałowice z dnia 12 listopada 2008r. w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Michałowice w latach 20009-2013,

3) Nadania nazwy ulicy położonej na terenie Gminy Michałowice (Cypriana Kamila Norwida),
 4) Nadania nazwy ulicy położonej na terenie Gminy Michałowice (Sikorki),
 3.Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Michałowice za pierwsze półrocze2011r
 4.Informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za pierwsze półrocze 2011r.
 5.Omówienie tematów oraz problemów inwestycyjnych i remontowych o zasięgu gminno-powiatowym celem zaproponowania Starostwu Pruszkowskiemu zadań do wspólnej realizacji w latach 2012-2014.
 6.Sprawy wniesione.

Posiedzenie miał prowadzić jej Przewodniczący p. Wojciech Herner ale jadąc na posiedzenie utknął w korku ulicznym i telefonicznie poprosił Wójta Krzysztofa Grabkę aby posiedzenie Komisji do czasu jego przybycia poprowadził p. Paweł Rajski-Przewodniczący Rady Gminy Michałowice.

Do przedstawionego porządku posiedzenia Wójt zaproponował dodanie jeszcze jednego podpunktu dotyczącego nadania nazwy ronda-następującej treści:
 5) Nadanie nazwy ronda położonego na terenie Gminy Michałowice (Rondo Księdza Antoniego Józefa Marylskiego).
 Zaproponowany porządek posiedzenia Komisji przewodniczący poddał pod głosowanie który Radni przyjęli jednogłośnie.

Opinia Komisji dotycząca projektu uchwał w sprawach 1-5 została poddana pod głosowanie przez przybyłego już Przewodniczącego Komisji p. Wojciech Hernera - którą Radni przyjęli jednogłośnie.
 W toku dalszego posiedzenia p. Anna Jankowska – Skarbnik Gminy omówiła wykonanie budżetu Gminy Michałowice za pierwsze półrocze 2011r. oraz poinformowała Komisję o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za pierwsze półrocze br.
 Następnie przystąpiono do omówienia tematów i problemów inwestycyjnych i remontowych o zasięgu gminno – powiatowym celem zaproponowania Starostwu Pruszkowskiemu zadań do wspólnej realizacji w latach 2012- 2014.

- wypracowanie wspólnego stanowiska i opracowanie projektu dotyczącego Alei Marii Dąbrowskiej od ul. Pruszkowskiej do ul. Berylowej w Komorowie

- modernizacja ulicy Pruszkowskiej w Granicy i Komorowie

- wykonanie chodnika na ulicy Pruszkowskiej do Głównej w Granicy

- wykonanie ciągu - pieszo rowerowego na ulicy Bohaterów Warszawy w Regułach

W sprawach wniesionych Radni poruszali szereg istotnych dla mieszkańców spraw a mianowicie:
 p. Jerzy Chruściak poruszył problem częstych awarii sieci wodociągowej w Komorowie Wsi i samym Komorowie co wiąże się z brakiem wody w kranach a po usunięciu awarii z kranów leci brudna woda. Trudno jest także o kontakt z Wodrolem w Komorowie gdyż jego pracownicy nie odbierają telefonów. Omawiał również problem pozostawienia sterty gałęzi przez służby usuwające awarię sieci energetycznej przy ulicy Bugaj w Komorowie Wsi.
 Składał również prośbę aby strefę zalewu w Komorowie Wsi wyposażyć w kosze na odchody psów.

p. Aurelia Zalewska poruszała odwieczną problematykę zbiórki odpadów segregowanych przy ulicy Podhalańskiej i Wiejskiej w Komorowie- totalny bałagan wokół tych pojemników. Ponadto poruszyła problem zmiany organizacji ruchu na ulicy Okrężnej w Granicy- pytając na jakiej podstawie doszło do takiej zmiany.

p. Przemysław Majtyka wystąpił z prośba o ustawienie dodatkowych 4 tablic informacyjnych w Granicy. Ponadto poruszył problem pozostawienia sporej ilości gałęzi po usunięciu awarii energetycznej na ulicy Malczewskiego w Granicy.

p. Paweł Rajski zaproponował aby zbierać sygnały od mieszkańców dotyczące lokalnych podtopień z możliwością ich szybkiego usuwania w miarę możliwości i przy niewielkim nakładzie środków /niejednokrotnie wystarcz tylko przekopać rowek lub odkorkować przepust/
 Zapytał ponadto czy jest możliwe odpłatne odprowadzanie wód opadowych z zalanych posesji do kanalizacji.

Sam wcześniej pytałem czy służby gminne mogą zadbać lub wpłynąć na Nadleśnictwo Chojnów o zadbanie o okolicę dwóch pomników przyrody rosnących w lesie granickim. Zarówno tablice informujące o pomniku przyrody jak również same piękne okazy drzew- ponad 300 letni dąb oraz ponad 200 letnia lipa rosną w otoczeniu chaszczy i pokrzyw. Zapytałem ponadto czy jest możliwe wykonanie kładki nad torami i siecią trakcyjną na łuku torów kolejki WKD u zbiegu ulicy 3 Maja po jednej stronie i ulicy Ogrodowej po drugiej stronie torów w Komorowie. Na tym łuku łamane są wszelkie zasady bezpieczeństwa pomimo ustawienia przez WKD tablic ostrzegawczych ale niestety jest to duży skrót dla mieszkańców mieszkających po obu stronach torów. W tym niebezpiecznym miejscu przechodzą zarówno starsi jak i dzieci niejednokrotnie razem często z wózkami i rowerami. Wobec planowanego zwiększenia częstotliwości kursowania pociągów niebezpieczeństwo takie jeszcze bardziej się powiększy i może być przyczyną groźnego w skutkach wypadku.
 O godzinie 20.20 posiedzenie Komisji dobiegło końca.

Tadeusz Sztec
 

 

Data dodania: